Vilniaus jaunųjų baleto šokėjų konkursas yra vienintelis Lietuvoje ir Baltijos regione organizuojamas konkursas, kuriame varžosi patys jauniausieji baleto solistai. Šio konkurso tikslas atskleisti ir atrasti jaunuosius talentus, suteikti galimybę kiekvienam jaunam šokėjui, besimokančiam baleto meno siekti asmeninio aukščiausio meistriškumo rezultato. Tai puiki vieta tarpusavio bendradarbiavimo ryšiams nustatyti. Čia susitinka mokiniai, mokytojai, vyksta formalus ir neformalus pasikeitimas patirtimi.

Konkursas yra skirtas vaikams besimokantiems baleto meno. Individualus mažojo šokėjo pasiruošimas konkursui, pasirodymas ir varžymasis suteikia galimybę dideliam žingsniui meistriškumo link. Taip atsiskleidžia mokinio artistiniai, fiziniai ir psichologiniai gebėjimai. Jaunųjų baleto šokėjų konkursas skiriasi nuo gausių festivalių, kuriuose solinių ir grupinių pasirodymų tikslas – pats šokio džiaugsmas. Privalomos variacijos atlikimas suteikia lygias sąlygas konkuruojantiems ir sudaro didesnio objektyvumo sąlygas vertinimo komisijai.

Privalomąsias variacijas sukūrė geriausi Lietuvos baleto pedagogai. Jų dėka jaunieji baleto šokėjai galės pademonstruoti savo akademines baleto žinias, meistriškumą ir artistiškumą. Mažieji šokėjai praplės savo šokio pasaulį naujomis pažintimis. Konkurso metu vyks seminarai, bus pristatomi mūsų šalies ir pasaulio baleto kursai, mokyklos.