2010 m. Vilniuje įvyko pirmasis Jaunųjų baleto šokėjų konkursas, organizuotas Prima Balerinos Eglės Špokaitės . Konkurso metu išryškėjo dvi skirtingos jaunųjų šokėjų susidomėjimo grupės: mažieji solistai ir grupinių šokių kolektyvai. Norint išgryninti esminį konkurso tikslą ir pagrindines užduotis, buvo nuspręsta susikoncentruoti į vieną labai reikalingą ir labai retai palaikomą sritį – mažuosius baleto solistus.

Pakankamai rimtas susidomėjimas baletu ir dėmesys baleto pamokoms prasideda jau apie 7 jaunojo šokėjo metus. Deja, tokio gausaus pasirinkimo konkursams ir rimtiesiems festivaliams kaip turi vyresnio amžiaus grupinių įvairių sričių šokių kolektyvų atlikėjai mažiausieji baleto šokėjai neturi. Ir kitose Europos šalyse dažnai baleto konkursai vaikams prasideda tik nuo 9 metų. Vilniaus jaunųjų baleto solistų konkursas skirtas 6-16 m. šokėjams, norintiems siekti individualaus rezultato balete. Tai puiki proga pradėti baleto užsiėmimus dėmesingai ir rimtai.


Konkurso meno vadovė: Eglė Špokaitė

Apie Eglę Špokaitę

Egle Spokaite1989 m. baigusi Nacionalinės M.K.Čiurlionio meno mokyklos baleto skyrių Eglė tapo Nacionalinio operos ir baleto teatro baleto soliste. Šiame teatre buvo sukurti įsimintini klasikinio ir neoklasikinio repertuaro vaidmenys spektakliuose Žizel, Gulbių ežeras, Miegančioji gražuolė, Romeo ir džiuljeta, Kopelija, Karmen, Ana Karenina, Raudonoji Žizel ir kiti. Dirbo kuriant vaidmenis Tbilisio operos ir baleto teatre, Nacionalinėje Latvijos operoje, Nacionalinėje Suomijos baleto trupėje. Tarp 1994 ir 1996 m. Eglė Špokaitė tapo tarptautinių konkursų laimėtoja Permėje – I vieta, ( Rusija) Sant Peterburge Maya 94 III vieta (Rusija), Helsinkyje I vieta (Suomija) ir Nagojoje I vieta (Japonija). Ruošiant vaidmenis Eglė bendradarbiavo su aukščiausios tarptautinės klasės baleto ir meno meistrais tokiais kaip Ninel Kurgapkina, Ksenija Ter-Stepanova, Mistislavas Rostropovičius, Maja Pliseckaja, Eimuntas Nekrošius, Džeraldas Arpino, Georgijum Aleksidze, Alekseju Ratmanskiu, Borisu Eifmanu, Ala Sigalova, Eva Vycichovska, Kšyštofu Pastoru ir kitais. Už nuopelnus Eglė Špokaitė yra apdovanota Lietuvos kultūros ir teatro apdovanojimais: Lietuvos Nacionaline premija, Gedimino IV laipsnio ordinu, Valstybine Premija kultūros srityje, Kultūros ministerijos garbės ženklu “ Nešk savo šviesą ir tikėk”, nekartą apdovanota “Auksiniu scenos kryžiumi”, Scenos Švyturiu”, o taip pat M.Pliseckajos ir R.Ščedrino premija už sukurtų vaidmenų išskirtinumą. 2009 m. kartu su Kristina Sliesoraitiene įkūrė pirmąją Lietuvoje privačią baleto mokyklą. San Deigo’e Eglė taip pat įkūrė San Diego baleto institutą ir yra jo savininkė bei meno vadovė